Манікюрниця. Педикюрниця.

Манікюр (від лат. manus – рука та curare – доглядати; дослівно «догляд за руками») – одна з найдавніших косметичних послуг. Ще у Стародавньому Єгипті використовували спеціальні засоби, які допомагали доглядати за шкірою рук та ніг, нігтями: різні креми, полірувальні порошки тощо. У Китаї, Японії, Кореї та інших східних країнах жінки фарбували нігті природними фарбниками, а також золотили їх. Поступово до моди увійшли подовжені нігті, які надавали людині особливого соціального статусу: чим довшими вони були, тим більш привілейоване становище займала особа. Ближче до 50-х років ХХ ст. манікюр став важливою частиною індустрії краси. А на початку ХХІ ст. домінуюче місце починає займати комплексний догляд за нігтями та шкірою рук і ніг.

Манікюрниці доглядають за пальчиками рук. Педикюрниці – за пальцями ніг та стопами. На даний час манікюр і педикюр перетворилися на мистецтво. Майстер, який працює у цій сфері, повинен мати відповідні знання з косметології, медицини, історії моди і художніх мистецтв.

Для успішного виконання своїх обов’язків манікюрниці та педикюрниці повинні володіти такими професійно важливими рисами, як: акуратність, охайність, уважність, доброзичливість, креативність, емоційна стійкість. А зовнішній вигляд завжди повинен справляти на відвідувачів приємне враження.

Сучасні манікюрниці та педикюрниці повинні вміти гігієнічно привести до ладу нігті: зняти лак, підпилити їх з наданням потрібної форми та довжини, обробити кутикулу та шкіру нігтьових валиків, зробити масаж, підібрати та приготувати комбіновані лаки різних кольорів і відтінків, відполірувати нігті, покрити їх лаком. А також – провести дезінфекцію інструментів, з котрими працюють.

Оволодіти професіями манікюрниці та педикюрниці є можливість у державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Навчання здійснюється як за направленням державної служби зайнятості, так і за прямими договорами з роботодавцями та фізичними особами. Провідні навчальні дисциплінами, що викладаються у центрі – манікюрна та педикюрна справи, спеціальне малювання, матеріалознавство, санітарія і гігієна, ділова етика та культура спілкування, охорона праці.

Для безробітних навчання в «Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Після вдалого проходження державної атестаційної комісії слухачам присвоюється кваліфікаційний рівень та видається свідоцтво державного зразка. А міськрайонні центри зайнятості допомагають у працевлаштуванні за набутою професією.

Професії манікюрниці та педикюрниці дають можливість випускникам навчального закладу працювати у перукарнях, салонах краси, косметичних кабінетах та інших структурах, а також займатися індивідуальною трудовою діяльністю.