Покоївка

Готель – установа особлива. Вона покликана забезпечити високий рівень комфорту проживаючих і задовольнити найрізноманітніші запити гостей.

До штату працівників, зайнятих у готелях, належать покоївки. Основний обов'язок покоївок – підтримувати чистоту номерів готелю: міняти постільну білизну та рушники, протирати пил, пилососити і мити підлогу, вікна, доглядати за рослинами тощо.

Професія покоївки – одна із затребуваніших у готельному бізнесі. Адже ідеальна чистота та затишок – найважливіший показник престижності готелю. Ввічливі, непомітні, бездоганно вдягнені покоївки, які відмінно виконують свої обов’язки – ось одна з ознак успішного готелю. Для покоївки дуже важливо вміти чітко скласти план роботи на день. Під час прибирання номерів дотримуватися певної послідовності: провітрювання, прибирання кімнат та передпокою. Після прибирання в номері покоївка повинна ретельно перевірити справність технічних пристроїв, розеток, вимикачів, електросвітильників, телефону. Покоївка також зобов’язана стежити за роботою холодильника, телевізора та радіоапаратури. При виявленні несправності повідомити про це черговому по поверху.

Представники даної професії повинні мати досить міцне здоров'я, адже така робота пов’язана із значними фізичними навантаженнями. Покоївка робить свою справу акуратно та швидко, щоб не завдавати незручностей гостям готелю. Головні вимоги до працівника – це акуратність, моторність, витримка, уважність, комунікабельність і чесність, – адже часто клієнти залишають у номерах цінні речі та гроші. Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює підготовку фахівців готельного бізнесу за професією «Покоївка», під час якої передбачається орієнтація майбутніх співробітників готелю на високоякісне обслуговування.

Основними дисциплінами, що викладаються в процесі отримання професії «Покоївка», є: стандарти технології обслуговування, сучасні правила прибирання номерів, стандарти зовнішнього вигляду та поведінки, основи етикету, санітарія тощо. Крім теоретичного курсу, слухачі проходять виробничу практику, як на базі гуртожитку готельного типу Одеського ЦПТО, так і в готелях міста.

Для безробітних навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

По закінченні навчання слухачам присвоюється кваліфікаційний рівень та видається свідоцтво державного зразка.

Після завершення навчання державна служба зайнятості допоможе вам у працевлаштуванні за даною професією.