Напрями розвитку ЦПТО ДСЗ до 2022 року
Основними напрямами розвитку діяльності Одеського ЦПТО ДСЗ є:
- забезпечення якісного професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби ринку праці, пріоритетних напрямів розвитку економіки;
- впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виробничий процес;
- формування сучасної матеріально-технічної бази;
- забезпечення якісного кадрового складу педагогічних працівників.
Професійне навчання безробітних на базі Одеського ЦПТО здійснюється за наступним галузевим спрямуванням:
- Переробна промисловість (у т.ч. електротехнічне та зварювальне виробництво, металообробка): фрезерувальник, токар, електрогазозварник, оператор верстатів з ПК.
- Тимчасове розміщування й організація харчування (у т.ч. туризм, готельно-ресторанний сервіс): адміністратор, покоївка, кухар, бармен, офіціант, кондитер.
- Надання інших видів послуг (у т.ч. сфера послуг): перукар (перукар-модельєр), манікюрнк, педикюрник, візажист, швачка, касир (в банку), обліковець з реєстрації бухгалтерських даних.
- Діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (у т.ч. житлово-комунальне господарство): слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, оператор котельні.
- Будівництво: штукатур, лицювальник-плиточник, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, столяр.
- Оптова та роздрібна торгівля: контролер-касир, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів.
Впродовж 2019-2022 років планується створити матеріально-технічну базу для професійного навчання безробітних за затребуваними на ринку праці професіями агропромислового спрямування та транспорту, зокрема: «тракторист», «налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів», «слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».
З огляду на викладене, напрями професійного навчання безробітних за галузевим спрямуванням в Одеському ЦПТО до 2022 року будуть доповнені наступними:
Стратегія розвитку запроваджується за умови врахування реальних можливостей ресурсного забезпечення Одеського ЦПТО ДСЗ, розробки навчально-методичних комплектів, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виробничий процес, врахування результатів експериментальної діяльності, змісту і технологій професійного навчання, спрямовану на забезпечення доступності безробітних до якісного професійного навчання, скорочення термінів професійного навчання та прискорення їх зайнятості.