Штукатур
Професія штукатур це сучасна і дуже потрібна професія, яка зникне хіба що з будівництвом. Робітники цієї професії мають попит на ринку праці і мають гідну і достойну оплату . Різні види штукатурних робіт покращують людям життя і створюють атмосферу затишку.
Професія штукатура, як майже всі будівельні професії, є досить давньою. Штукатурка доводиться своєрідним братом-близнюком цегли: з'явилися практично одночасно в одному і тому ж місці - Месопотамії. (Месопотамія - країна, де виникла найдавніша в світі цивілізація, що проіснувала біля 25 століть, починаючи з часу створення писемності і закінчуючи завоюванням Вавилона персами в 539 до н.е. "Месопотамія" - означає "Земля між ріками" (між Євфратом і Тигром)).
Єгиптяни, любителі краси і вишуканості, для яких тривалість будівництва нічого не значило - головним була якість і кінцевий результат - оцінили можливості штукатурки по достоїнству.
Це штукатури готують будинок або споруду під остаточне оздоблення – фарбування або облицювання. І ніяка фарба або, припустимо, шпалери не зможуть сховати брак, якщо він допущений штукатуром.
Штукатурка - обробний шар на поверхнях різних конструкцій будівель і споруд (стін, перегородок, перекриттів, колон), що вирівнює ці поверхні, надає їм певну форму, захищає конструкції від вологи, вивітрювання, вогню, підвищує опір теплопередачі, зменшує повітропроникність і звукопровідність огороджувальних конструкцій . Розрізняють штукатурку монолітну, що отримується шляхом нанесення штукатурних розчинів на поверхню, і суху (облицювання гіпсокартонними листами заводського виготовлення).
Розрізняють штукатурку монолітну, що отримується шляхом нанесення штукатурних розчинів на поверхню, і суху (облицювання гіпсокартонними листами заводського виготовлення).
Штукатурка має санітарно-гігієнічне, захисно-технічне і архітектурно-декоративне призначення.
Гігієнічна роль штукатурки в тому, що в результаті оштукатурювання утворюються рівні й гладкі поверхні конструкцій будинку, що перешкоджають осіданню на них пилу і полегшують очищення поверхонь.
Захисно-технічне призначення штукатурки в захисті конструкцій будівель і споруд від шкідливих атмосферних впливів і вологи, зменшенні теплопередачі, звукопровідності, а дерев’яні стіни стають вогнетривкими; у захисті стін від дії хімічних речовин. Резюме - підвищується довговічність споруди. Штукатурка призначається для підготовки поверхонь під фарбування або облицювання.
Архітектурно-декоративне призначення штукатурки в тому, щоб надати будинкам і приміщенням більшу привабливість і виразність, створюється спеціальна фактура поверхні штукатурного шару за рахунок добору складу розчину за матеріалом, способами його нанесення на поверхню і наступної обробки оздоблювального шару різними інструментами і пристосуваннями.