Слюсар-ремонтник
Професія «слюсар» бере свій початок з того моменту, як людство стало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування, ремонту. Вперше про слюсарній справі згадувалося в 1463 році в Віденському архіві, а в 1545 році в Німеччині утворився слюсарний цех. Назва професії походить від німецького слова «schlos» - замок. Шлоссер - так називали майстрів, що виготовляють замки.
Сучасне суспільство повністю механізовано. Без техніки, різноманітних механізмів і пристосувань неможливо побудувати будинок, посіяти хліб. Все промислове виробництво засноване на застосуванні техніки, що полегшує, а то і взагалі замінює, праця людей. Навіть домашня робота нині неможливо без побутової техніки. Вся техніка, як виробнича, так і домашня вимагає догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування. Так що переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, який і здійснює всі ці функції, складно.
Щоб підтримувати безперебійну роботу машин і механізмів на підприємствах різних галузей існує ремонтна служба. Робочі цього підрозділу, слюсарі-ремонтники, мають вузьку спеціалізацію, яка визначається об'єктом ремонту. Фахівці виконують такі види ремонту: поточний, капітальний і планово-профілактичний. Поточний ремонт являє собою заміну окремих деталей, що вийшли з ладу. Капітальний ремонт містить в собі заміну вийшли з ладу вузлів і систем, тобто базових і основних механізмів. Планово-профілактичний ремонт - це попереджувальна перевірка стану вузлів і систем механізмів.
Діяльність слюсаря-ремонтника є роботою із застосуванням знань пристрої принципів роботи устаткування, що ремонтується, силових установок, агрегатів і машин, властивостей оброблюваних матеріалів антикорозійних мастил і масєл, способів відновлення зношених деталей, регулювання та приймання вузлів, пристроїв і способів застосування спеціальних пристосувань і контрольно -вимірювально інструментів.
Слюсар-ремонтник повинен володіти фізичною витривалістю, відповідальністю, уважністю, так як його робота пов'язана з наладкою обладнання. Також йому не завадить акуратність, особисте організованість, терпіння і наполегливість.
Переваги професії: корисні навички в побуті, у власному будинку, стабільний дохід, соціальна значимість професії, затребуваність професії на ринку праці.
Підтримка майстрів гарантована, не лише під час навчання, а й після випуску з нашого центру, тому що ми випускаємо не конкурентів, а своїх колег, справжніх професіоналів
Обмеження професії: гидливість до «брудної» роботи, необхідність постійно освоювати нові технології, можлива робота в позаурочний час.